АФК Бурнмаут vs Барнли ФК голови и хајлајтс

во Среда, 29 Ноември, АФК Бурнмаут на домашен терен играше против Барнли ФК во рамките на Премиер лига.

АФК Бурнмаут успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Барнли ФК од 2:1.

На натпреварот помеѓу АФК Бурнмаут и Барнли ФК имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/8uzrh.mp4?token=1511998911-4ELLViJa99SdSBOAWtoyqrQraEgS8uAYH0ULs1cL6gs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk