Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Арсенал ФК и Хадерсфилд Таун ФК

Арсенал ФК на домашен терен играше против Хадерсфилд Таун ФК во рамките на Премиер лига, во Среда, 29 Ноември.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 5 гола, но сите во мрежата на Хадерсфилд Таун ФК. Тоа резултираше со победа на Арсенал ФК од 5-0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Арсенал ФК и Хадерсфилд Таун ФК можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/0uc9l.mp4?token=1511999296-jHtQBbfg8y17XAO4BIs98TrUyjYC2HFMRKVHB14TQoo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk