Индепендиенте vs Либертад голови и хајлајтс

Индепендиенте на својот стадион го пречека Либертад во рамките на Копа Судамерикана, во Среда, 29 11.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Индепендиенте успеа 3 да ги претвори во гол, додека Либертад искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Индепендиенте со точен резултат 3-1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Индепендиенте и Либертад.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/cey02.mp4?token=1511964193-OhoAWH72m7Ynq7WsPBpsdDStTglb3E6%2FPE1qoW01Fc4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk