Хајлајтс и голови од Тулуз ФК vs ОГЦ Ница Кот де Азур

Во Среда, 29 Ноември, Тулуз ФК го пречека ОГЦ Ница Кот де Азур во рамките на Лига 1 меч.

ОГЦ Ница Кот де Азур не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Тулуз ФК и ОГЦ Ница Кот де Азур можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-lw0cs.mp4?token=1511989356-Jch8NLFhCEWBAZgYtQMdt9gcUdcgZmlSPAL8XH4GZxg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk