ФК Мец vs Олимпик Марсеј голови и хајлајтс

Во Среда, 29 Ноември 2017, Олимпик Марсеј му гостуваше на ФК Мец во рамките на Лига 1.

Играчите на Олимпик Марсеј имаа свој ден и постигнаа точно 3 гола, додека ФК Мец не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу ФК Мец и Олимпик Марсеј.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-i4b2u.mp4?token=1511989359-7rAKy5NyQyBIt6hJcSJp0%2BkqJ%2FmQMvK7UpPN6l1r6nw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk