Хајлајтс и голови од Селта Виго vs Еибар

Селта Виго на домашен терен играше против Еибар во рамките на Куп на Кралот, во Вторник, 28 Ноември.

Еибар не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Селта Виго успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Селта Виго и Еибар.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/nwp7y_1.mp4?token=1511913764-PUIFCTV0vRxJTcwQFsv86RYSA0DiVDeWP0MnFNjg3M8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.