Реал Мадрид vs Фуенлабрада голови и хајлајтс

Во рамките на Куп на Кралот се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Реал Мадрид и гостинот Фуенлабрада, во Вторник, 28 Ноември 2017.

На натпреварот имаше вкупно 4 гола, но тие рамноправно беа распоредени помеѓу Реал Мадрид и Фуенлабрада, па мечот заврши со резултат 2:2.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Фуенлабрада.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/kbyqm.mp4?token=1511913762-jXd%2FhI%2F2vanBx%2FLF0O9teazF0j0M%2B3JA%2F28eY8b41Zk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.