Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Олимпик Лион и Лил

Олимпик Лион и Лил одиграа натпревар во рамките на Лига 1, во Среда, 29 11 2017.

Лил не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Олимпик Лион и Лил можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/5skk0_1.mp4?token=1511988092-%2F%2FJLOUsE66JB3kXqkmNnTRQvONic11Rcf9jubqqN6GI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.