Хајлајтс и голови од Кашимпаса vs Boluspor

Во Среда, 29 Ноември, Кашимпаса и Boluspor одиграа натпревар во рамките на Куп на Турција.

Публиката имаше можност да види 4 гола. Сепак Кашимпаса беше послаб противник, постигна само 1 гола, додека Boluspor постигна 3 гола и победи со точен резултат 3-1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/7825v.mp4?token=1511981582-2ssmsehQJ5RD4none7Y6z2yzfHWkiBudYADA%2BsP7Td0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk