Палмеирас vs Ботафого голови и хајлајтс

Во Понеделник, 27 Ноември, во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Палмеирас и гостинот Ботафого.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Ботафого. Тоа резултираше со победа на Палмеирас од 2:0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/coosk.mp4?token=1511887516-L6k%2BzmbhCrmNQcA4m4iGhiYF3BURiIbT1kX%2BgPdcSTw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.