Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ankara Demirspor и Акишар Беледиеспор

Во Вторник, 28 Ноември, во рамките на Куп на Турција се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Ankara Demirspor и гостинот Акишар Беледиеспор.

Играчите на Акишар Беледиеспор имаа свој ден и постигнаа точно 3 гола, додека Ankara Demirspor не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Ankara Demirspor и Акишар Беледиеспор.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xppq0.mp4?token=1511886782-aExNPbFdlR0Fe%2BG5aTgA5JQ3D6jA8258JzvSu4BuBUM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365