Амиен СЦ vs Дижон ФЦО голови и хајлајтс

во Вторник, 28 Ноември, Амиен СЦ на домашен терен играше против Дижон ФЦО во рамките на Лига 1.

Амиен СЦ прими еден гол, но успеа да постигне два гола, па забележа победа со резултат 2:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Амиен СЦ и Дижон ФЦО.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-od052.mp4?token=1511902965-XKSACxmBXZkMdWPff2K0%2BMYlXln1WmljzKpo5y1kTy8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk