Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Karsspor и Генчербирлиги

Karsspor на својот стадион го пречека Генчербирлиги во рамките на Куп на Турција, во Вторник, 28 11.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Генчербирлиги постигна два, додека Karsspor успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Karsspor и Генчербирлиги можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lwdh7.mp4?token=1511888566-Ap5%2Fwo1IySpTRKfg8bi3pie8QulfvgxtKpofUEUZJd4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.