Хајлајтс и голови од Фортуна Дизелдорф vs Динамо Дрезден

Фортуна Дизелдорф и Динамо Дрезден одиграа натпревар во рамките на 2ра Бундеслига, во Понеделник, 27 11 2017.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Динамо Дрезден беше поуспешен, успеа 3 шанси да ги претвори во гол, додека Фортуна Дизелдорф искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со три бода и победа на Динамо Дрезден.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/953wu.mp4?token=1511826577-6btQWaPach1ljWI3QOYk7zFZrdRG1%2B1Jaz41vNtt8ug%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk