Аталанта vs Беневенто голови и хајлајтс

Во Понеделник, 27 Ноември, Аталанта на својот стадион го пречека Беневенто во рамките на Серија А.

Беневенто не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Аталанта запиша победа од 1:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Аталанта и Беневенто можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/jo97v.mp4?token=1511823776-zOgOsdXwATZWorQvcbVooqC8TyrKbZTW06gaGn8BG3o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.