Хајлајтс и голови од Кајзериспор vs Истанбул Башакшехир

Во Понеделник, 27 Ноември 2017, Истанбул Башакшехир му гостуваше на Кајзериспор во рамките на Супер Лига.

Кајзериспор и Истанбул Башакшехир беа израмнети, имаа само по една шанса која ја претворија во гол, па мечот заврши 1:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Кајзериспор и Истанбул Башакшехир.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/0d62j.mp4?token=1511811897-h5l4QnsHQzSX5iFz66FMt5kU16ZYVEgwBJn9t4R63M4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.