Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Османлиспор и Јени Малатјаспор

Во Вторник, 28 Ноември, Османлиспор го нагости Јени Малатјаспор во рамките на Куп на Турција натпревар.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Османлиспор додека 3 завршија во мрежата на Јени Малатјаспор. Тоа резултираше со победа на Османлиспор со точен резултат 3-1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Османлиспор и Јени Малатјаспор.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/iowsj.mp4?token=1511902966-rHAcZk4r5p%2BK6kbih%2FchSOueiCX64OpjvhWCEPia5EU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.