Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Коритиба и Сао Паоло

Во Недела, 26 Ноември, Коритиба го пречека Сао Паоло во рамките на Серија А меч.

Коритиба успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Сао Паоло од 2:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Коритиба и Сао Паоло.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zi5nc.mp4?token=1511787764-zE%2Ba6Ur3yc56%2B5lYlEBDz1TsOLatLtu2CA3yT7yLXN4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Серија А.