Хајлајтс и голови од Виљареал vs Севиља

Во Недела, 26 Ноември 2017, Севиља му гостуваше на Виљареал во рамките на Ла Лига.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, за нијанса полоши беа играчите на Виљареал кои постигна еден гол помалку и го загубија натпреварот со резултат 3-2.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Виљареал и Севиља.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/88zgg.mp4?token=1511730147-m%2B2cTknXq8tjyCMJe8X4aB8NPT7akhqa00%2Ff4ipo8JA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.