Флуминенсе vs Спорт Рецифе голови и хајлајтс

Флуминенсе на домашен терен играше против Спорт Рецифе во рамките на Серија А, во Сабота, 25 Ноември.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Спорт Рецифе постигна два, додека Флуминенсе успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Флуминенсе и Спорт Рецифе.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/t96kb.mp4?token=1511726578-nhxRyUtadEYxwd7kp5xU5Xarejbt1GC%2BmoJ1t56y%2BWM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk