Хајлајтс и голови од Саутемптон ФК vs Евертон ФК

Саутемптон ФК и Евертон ФК одиграа натпревар во рамките на Премиер лига, во Недела, 26 11 2017.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Саутемптон ФК успеа 4 да ги претвори во гол, додека Евертон ФК искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Саутемптон ФК со точен резултат 4-1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Саутемптон ФК и Евертон ФК можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/123gb.mp4?token=1511714806-zavKeLuFclOShb%2Fjs8JOVxsO6qkutU%2FPe59fNM6jD%2Bc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Премиер лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk