Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Кајзерслаутерн и Арминија Билефилд

Кајзерслаутерн го нагости Арминија Билефилд во рамките на 2ра Бундеслига меч, во Недела, 26 Ноември 2017.

Арминија Билефилд одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Кајзерслаутерн не успеа да постигне ниту еден гол и му дозволи на гостинскиот тим да ги освои трите бода со при резултат 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Кајзерслаутерн и Арминија Билефилд.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/vk21i.mp4?token=1511711209-LGzZOzwsa%2BTO14HIQ7WhAYKoIo7%2FOHP5je2sy9u2tyg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk