Хајлајтс и голови од Ауе vs Бохум

Ауе на својот стадион го пречека Бохум во рамките на 2ра Бундеслига, во Недела, 26 11.

Ауе и Бохум постигнаа само по еден гол, и натпреварот заврши без победник, 1:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Ауе и Бохум погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/54gz2.mp4?token=1511711573-x8rv%2FPZ09HZ1PFcGh1bmrap%2BqMK0Qo0vWsnVFarAi2o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.