Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Бурсаспор и Карабукспор

Бурсаспор го нагости Карабукспор во рамките на Супер Лига меч, во Недела, 26 Ноември 2017.

Бурсаспор прими еден гол, но успеа да постигне два гола, па забележа победа со резултат 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/prym7.mp4?token=1511708549-QbD%2BhlYwfmZoWYxO7OxjrnpA%2Bo%2FUnWENze9ZPpgU9sk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk