Сиваспор vs Трабзонспор голови и хајлајтс

во Недела, 26 Ноември, Сиваспор на домашен терен играше против Трабзонспор во рамките на Супер Лига.

Трабзонспор не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zgae2.mp4?token=1511708551-7j%2BgVwytnZCvUrn1pt58qnBd3zR7pDwakaUR3du5RUQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Супер Лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk