Шефилд Јунајтед ФК vs Бирмингем Сити ФК голови и хајлајтс

Во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Шефилд Јунајтед ФК и гостинот Бирмингем Сити ФК, во Сабота, 25 Ноември 2017.

За време на натпреварот секој тим постигна точно по еден гол, па мечот заврши со краен резултат 1:1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4vckl.mp4?token=1511643290-HzSp8mvZUxelWHRUG0i77SNJjnFNyxz2PwThFzJSfC4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk