Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Реал Бетис и Жирона

Реал Бетис го нагости Жирона во рамките на Ла Лига меч, во Сабота, 25 Ноември 2017.

На натпреварот имаше вкупно 4 гола, но тие рамноправно беа распоредени помеѓу Реал Бетис и Жирона, па мечот заврши со резултат 2:2.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Реал Бетис и Жирона погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/yi8d9.mp4?token=1511643748-XtgL1bgHeFZU3aY%2FyqSIa1J8jyMk%2BNxHHqb5nKDmW18%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365