Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Каен и ФК Бордо

Каен на својот стадион го пречека ФК Бордо во рамките на Лига 1, во Сабота, 25 11.

Каен успеа да постигне само еден гол. Сепак тој се покажа како доволен за победа од 1:0, бидејќи ФК Бордо не постигна ниту еден гол.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Каен и ФК Бордо.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/etrzz.mp4?token=1511645593-EZODdQ4m%2FJOC%2BRayMeFbrf8lPeMeKqDKGfKQN0rJQBY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk