Манчестер Јунајтед ФК vs Брајтон & Хов Албион ФК голови и хајлајтс

Во Сабота, 25 Ноември, Манчестер Јунајтед ФК и Брајтон & Хов Албион ФК одиграа натпревар во рамките на Премиер лига.

Одбраната на Манчестер Јунајтед ФК одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш. Па голот кој го постигна Манчестер Јунајтед ФК беше доволен за победа од 1:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/9xwsi.mp4?token=1511635938-P2qYj2xuwhNfZWCqQKAqb%2B%2BzIiEyxTclByqZJNXdgYg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk