Хајлајтс и голови од Њукасл Јунајтед ФК vs Ватфорд

Во Сабота, 25 Ноември, Њукасл Јунајтед ФК го пречека Ватфорд во рамките на Премиер лига меч.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 3 гола, сите во мрежата на Њукасл Јунајтед ФК. Тоа резултираше со победа на Ватфорд од 3-0.

На натпреварот помеѓу Њукасл Јунајтед ФК и Ватфорд имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/5c5wy.mp4?token=1511636241-xd9IPSeEyFSTwiuhDcKUPj%2F2pj559tvm65eJ9LMXYyQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.