Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Кристал Палас ФК и Стоук Сити ФК

Кристал Палас ФК на својот стадион го пречека Стоук Сити ФК во рамките на Премиер лига, во Сабота, 25 11.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Кристал Палас ФК, а еден гол постигна Стоук Сити ФК. Тоа резултираше со победа на Кристал Палас ФК од 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/jjorn.mp4?token=1511636308-trK5S0ER3b6PAAJ6rRUxMWm0rffCD2y3KN8xDQaiVEU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот