Холстен Кил vs Инглштад хајлајтс

Холстен Кил и Инглштад одиграа натпревар во рамките на 2ра Бундеслига, во Сабота, 25 11 2017.

Ниту Холстен Кил ни Инглштад не ги искористија своите шанси, па натпреварот заврши со резултат 0:0.

Натпреварот заврши без голови, а најдобрите моменти и акции можете да ги видите на видео хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/vq43v.mp4?token=1511626224-AtCc0jMTl2vH12RHzYw%2BjIZVZ9V%2FOWTkPBNF0Ycd0ys%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk