Хајлајтс и голови од Депортиво Алавес vs Еибар

Депортиво Алавес го пречека Еибар во Сабота, 25 Ноември.

Депортиво Алавес успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Еибар од 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Депортиво Алавес и Еибар.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lztqu.mp4?token=1511622169-vIftvVlxLLj5xCn%2F89XUOS1aqJbcXw7FNTwODAJrx1w%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk