Хајлајтс и голови од Селта Виго vs Леганес

Во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Селта Виго и гостинот Леганес, во Петок, 24 Ноември 2017.

Селта Виго постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Селта Виго и Леганес.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/39mds.mp4?token=1511562946-VrpfUj%2BKC0FsM9%2Fl8UQED49VfKBAhXGyyT6YWwP7Cvw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.