Хајлајтс и голови од Сандхаузен vs Хеиденхеим

Сандхаузен на својот стадион го пречека Хеиденхеим во рамките на 2ра Бундеслига, во Петок, 24 11.

Хеиденхеим не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/65kfp.mp4?token=1511562809-ppcdtl2%2BYTair8phxNlQMXaw2TpqnwnbX7OosG%2FXGDY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365