Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Борусија Дортмунд и Шалке 04

Борусија Дортмунд на домашен терен играше против Шалке 04 во рамките на Бундеслига, во Сабота, 25 Ноември.

Стрелците на двата тима беа расположени и по 4 пати ја тресеа противничката мрежа. Па натпреварот заври со точен резултат 4-4.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Борусија Дортмунд и Шалке 04.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/duffv.mp4?token=1511631889-Tilp4DZbwjeE9uoJ8cRAPh6sLNLnkMYg3QMSgiuIzEY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Бундеслига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk