Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Астон Вила ФК и Ипсвич Таун ФК

во Сабота, 25 Ноември, Астон Вила ФК на домашен терен играше против Ипсвич Таун ФК во рамките на Чемпионшип.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Астон Вила ФК. Тоа резултираше со победа на Астон Вила ФК од 2:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/q1lwb.mp4?token=1511636248-fufCB4rTuALd%2FScXinylKQAlV3p3PBHFrH9OcN9hoBM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk