Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Бартон Албион ФК и Сандерленд АФК

Во Сабота, 25 Ноември, Бартон Албион ФК го пречека Сандерленд АФК во рамките на Чемпионшип меч.

Бартон Албион ФК не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Бартон Албион ФК на разочарување на домашната публика беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на Сандерленд АФК од 2:0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/uklvy.mp4?token=1511636249-5bFE%2BPKjd3wdHM8gP%2FDTvPsd78BqOAANPPC%2B8tMb%2FVc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk