Хајлајтс и голови од Барнсли ФК vs Лидс Јунајтед ФК

Барнсли ФК на домашен терен играше против Лидс Јунајтед ФК во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 25 Ноември.

Барнсли ФК не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Барнсли ФК на разочарување на домашната публика беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на Лидс Јунајтед ФК од 2:0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/yr6ar.mp4?token=1511635698-z9H%2FpVMGBAdDh3QEzWCGlwnGqVxr6M74ZyyWIsYw2OI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk