Макаби Тел Авив vs Славија Прага голови и хајлајтс

Макаби Тел Авив на својот стадион го пречека Славија Прага во рамките на УЕФА Европа Лига, во Четврток, 23 11.

Публиката иако можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола, не уживаше во натпреварот бидејќи и двата беа во мрежата на Макаби Тел Авив. Тоа резултираше со победа и три бода за Славија Прага при резултат од 2:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-sqemr.mp4?token=1511477311-BgyrcVFzbMK0VuV6C7xGlDm2z6yajAyY4dpnhQ05zbc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk