Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Спортинг Брага и Хофенхајм

Спортинг Брага на својот стадион го пречека Хофенхајм во рамките на УЕФА Европа Лига, во Четврток, 23 11.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 4 гола. Хофенхајм постигна 1 гола, но Спортинг Брага постигна 3 гола и победи со точен резултат 3-1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Спортинг Брага и Хофенхајм.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/6clpi.mp4?token=1511477686-cvL%2B4pGP2NI0klxo9PfcHef9zqj9lkymxfdDwkySm%2Bg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365