Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Скендербег и Динамо Киев

Скендербег на домашен терен играше против Динамо Киев во рамките на УЕФА Европа Лига, во Четврток, 23 Ноември.

Публиката имаше можност да види 5 гола, од кои 2 завршија во мрежата на Скендербег додека 3 завршија во мрежата на Динамо Киев. Тоа резултираше со победа на Скендербег со точен резултат 3-2.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/tmy6z.mp4?token=1511478187-n5rvhAlE2mN7%2Bd2%2Btid2x8%2BN2QF6tWkHx%2FZhNwAN7Wg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk