Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Розенборг и Реал Сосиедад

Во Четврток, 23 Ноември 2017, Реал Сосиедад му гостуваше на Розенборг во рамките на УЕФА Европа Лига.

Реал Сосиедад успеа да постигне само еден гол, доволен за победа од 1:0, бидејќи домашниот тим, Розенборг, не постигна ниту еден гол.

На натпреварот помеѓу Розенборг и Реал Сосиедад имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xle5k.mp4?token=1511476491-%2FHbrnIZEbk6xTPF8EroGic1CMdMtzzI6qw5jklXU0Eg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Играш прогресија на онлајн рулет? Провери ги сите информации за Мартингејл систем системот на casinobonus.mk.