Хајлајтс и голови од Лудогорец vs Истанбул Башакшехир

Во Четврток, 23 Ноември, Лудогорец на својот стадион го пречека Истанбул Башакшехир во рамките на УЕФА Европа Лига.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Истанбул Башакшехир постигна два, додека Лудогорец успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-ydjmq.mp4?token=1511476632-YMt4A9wBSNQuU%2BmYY2I5t5c%2BnVZXHksdcH8jCNv4viE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365