Хајлајтс и голови од Милан vs Австрија Виена

Во Четврток, 23 Ноември, Милан и Австрија Виена одиграа натпревар во рамките на УЕФА Европа Лига.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Австрија Виена беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 5-1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/gugyk.mp4?token=1511478197-qlZ%2BjHIm1qpN%2BoKgZYWocNQN9fyxcVDCU9UutXHHHJc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.