Евертон ФК vs Аталанта голови и хајлајтс

Во Четврток, 23 Ноември, Евертон ФК на својот стадион го пречека Аталанта во рамките на УЕФА Европа Лига.

Публиката имаше можност да види 6 гола. Сепак Евертон ФК беше послаб противник, постигна само 1 гола, додека Аталанта постигна 5 гола и победи со точен резултат 5-1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Евертон ФК и Аталанта погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/8r83l.mp4?token=1511477163-0TiQjUafIfGCkhGFiPQdUyCnleznvmJg3yDOWywJ4zc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.