Ипсвич Таун vs Шефилд Венсдеј голови и хајлајтс

Во Среда, 22 Ноември, Ипсвич Таун го нагости Шефилд Венсдеј во рамките на Чемпионшип натпревар.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ипсвич Таун и Шефилд Венсдеј.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2hm9t.mp4?token=1511391807-AW83Jg76kz1%2BNe4WeUwg55nmMpkS%2FqNfvBgiehPsKd0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.