Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Мидлсборо и Бирмингем Сити ФК

Во Среда, 22 Ноември, во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Мидлсборо и гостинот Бирмингем Сити ФК.

Одбраната на Мидлсборо одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Мидлсборо постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Мидлсборо и Бирмингем Сити ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lzg53.mp4?token=1511391613-HPpdRdYlYu7mqnzIb6Hzk%2FU33lzlZ%2BxF1rKn%2BOvXPSU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk