Хјустон Динамо vs Сиетл Сандерс голови и хајлајтс

Во Среда, 22 Ноември, Хјустон Динамо на својот стадион го пречека Сиетл Сандерс во рамките на МЛС.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Сиетл Сандерс. Тоа резултираше со победа на Сиетл Сандерс од 2:0 и задоволство на гостинскиот тренер.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/gj7wa.mp4?token=1511388153-xArvAtaoDjPxzaqRn1Qv6%2B6%2B7RdYwq9WRlkQyU83hBY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во МЛС и проверете ги одличните типови на kladenje.mk