Хајлајтс и голови од Вулверхемптон vs Лидс Јунајтед

Вулверхемптон на домашен терен играше против Лидс Јунајтед во рамките на Чемпионшип, во Среда, 22 Ноември.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Лидс Јунајтед беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 4-1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Вулверхемптон и Лидс Јунајтед можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4w992.mp4?token=1511391804-TRhGJxyy870RBcAt4qbukbt%2B014vaPUmrIZlPPTa%2F5o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.